Pre-loader

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

seo-resim

SEO Nedir ve Neden Önemlidir?

SEO “Search Engine Optimization” kısaltması olarak kullanılır. SEO düzenlemeleri sayesinde arama motorları web sitelerinin sonuçları için daha kolay ve hızlı tarama yapabilmektedir.

Sitenizi denetlemek için derinlemesine dalış yapmadan önce bir SEO denetiminin gerçekte ne olduğuna ve neden bu kadar önemli olduğuna bir göz atalım. Basitçe söylemek gerekirse, bir SEO denetimi, sitenizin Google’da ve diğer arama motorlarında sıralanmasını önleyebilecek sorunları belirleme işlemidir.

Sitenizin düzgün bir şekilde taranamadığı ve dizine eklenemediği anlamına gelen sorunlar varsa, içeriğiniz rakiplerinize karşı performans göstermiyorsa veya zararlı linkleriniz varsa organik trafik kaçırmanız söz konusu olabilecektir. Harika bir SEO denetimi, organik arama performansını iyileştirmek için atılması gereken adımları açıkça ortaya koyan öncelikli bir eylemler ve gerekçeler listesini etkili bir şekilde sunmalıdır. Dikkatli ve titiz yapılan SEO çalışmalarıyla arama motorlarında her geçen gün yükselerek daha fazla kişiye ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu sayede web sitesi sahibi kişi/firmaların hizmet ya da ürünlerinin tanıtım ve satış hacmi arttıralabilmektedir.

Bu kapsamda sitenizi denetlemek ve sitenizin performansını engelleyebilecek sorunları bulup öncelik sırasına koymak ve organik trafik değerlerinizi artırmak adına atmanız gereken adımları anlamanıza yardımcı olmak için yapmanız gereken her şey size sunulacaktır.

Sitenizle İlgili Neler Yapılacak?

Bir SEO strateji planının ilk adımı, web sitesinin ve rekabet analizinin tamamlanmasıdır. Bu kapsamda, sitenin mevcut teknik altyapısının güçlü ve zayıf yanlarını, daha önce hangi anahtar kelimelerin hedeflendiğini, sayfa içi içerik, dahili ve harici link kaynaklarını tespit edilecek ve rakip analizini gerçekleştireceğiz. Geçmişte kullanılan teknikleri ve stratejileri ortaya çıkarıp doğru olanları da planlarımıza dahil edeceğiz.

Content is King! (İçerik Kraldır!)
–Bill Gates

"İçerik Kraldır" yaklaşımıyla site içeriklerinizi SEO uyumlu hale getireceğiz. Tüm bunları aşağıda belirtilen maddeler kapsamında bir plan dahilinde yapacağız.

Var mısınız?
SEO çalışmalarına hemen başlayabiliriz.

Performans Garantili Hizmet İçin